• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret153819
TEMEL CİNSEL BİLGİLER (BASIC SEXUALITY)
Site Haritası
Takvim

Eğitim KurallarıCiseated eğitimleri halka ve cinsel terapi konusunda çalışanlara, sağlık profesyonellerine yönelik verilecektir. 2017 yılında öncelikle halka yönelik eğitimler ve workshoplarla başlıyoruz. 

ilk olarak bir günlük ve/veya iki günlük workshoplar yapılacaktır.


2018 yılında uzun ve bir kaç modüllü hem halka yönelik, hem de profesyonellere yönelik eğitimlere başlanacaktır. Profesyonellere yönelik eğitimler hekimler, uzman hekimler, psikologlar, hemşire ve ebeler, sosyologlar, PDR (Psikolojik danışmanlık) uzmanları ve ilgili sağlık personeline verilecektir.


Bir modül 2 gün ve bir hafta sonudur. 

Eğitimler, uzun modüllü sertifika ve katılım belgeli eğitimler, yurtdışı bağlantılı akredite eğitimler başlama zamanlarına yakın bu sitede ilan edilecektir.GENEL CİSEATED KURS VE EĞİTİM KURALLARI

 

1)      Kurslarda, modüllerde ve eğitimlerde devam mecburiyeti vardır. Sertifikayı, katılım belgesini veya modülü almak için % 80 devam mecburiyeti vardır. Bir modüle devam etmeyenler, o modülü tekrarlar.

2)      Sınavı olan eğitimlerde her öğrenci için geçiş notu 100 üzerinden 55 dir.

3)      Tez yazılan programlarda, her öğrenci bağımsız, referanslı 10-20 sayfa civarında bir genel bilimsel makale (review) yazmak zorundadır. Makalenin konusu eğitmenler tarafından verilir. Son modülden önce makale eğitmenlere teslim edilir.

4)      Her öğrenci yazılı bir ONAM FORMUNU formunu doldurmak, imzalamak ve kurslardan önce eğitmenlere ve/veya asistanlara teslim etmek zorundadır.

5)      Kurslarda gösterilen, tüm videolar, eğitim materyalleri teliflidir (“copyright”lıdır). Hiç bir materyeli kopyalanamaz veya fotoğrafı çekilemez. Bu materyaller benzer başka kurslarda kullanılamaz.

6)      Eğer bir öğrenci bir modülü geçmek için geçerli % 55 notu almazsa, tezli programlarda tezini yazmazsa veya derslere % 80 oranında devam etmezse final sertifikasını ve katılım belgesini alamaz. O kursu veya modülü tekrar almak zorundadır.

7)      Hiç bir biçimde I-phone (ayfon), Samsung akıllı telefon, tablet, video kamera, sellüler telefonlar, fotoğraf makineleri kurs yapılan yere alınmaz. Derslerden önce derslik dışında veya ders salonunda bir masaya bu aletler kapatılarak konur. Kahve-İhtiyaç aralarında veya yemek aralarında bu aletler kullanılabilir.

8)      Yukarıdaki kuralların ihlali katılımcı kursiyerin o modülden otomatik olarak kalmasına ve o modülü tekrar, baştan almasına neden olur.

9)      Hiç bir biçimde derslerde birbirini rahatsız edici, cinsel içerikli ve insanları rahatsız edici davranışlar, konuşmalar ve espriler-şakalar sergilenemez.

10)   Eğitimlerde, ESR-Neo Tantra eğitimlerinde, uygulamalı workshoplarda hiç bir biçimde DOKUNMA ve birbirini uyarma, dokunarak eğitim yapma YOKTUR; eğitimler tamamen teoriktir. (Başka ülkelerdeki veya İstanbul’daki bazı kurslardan edinilen bilgiye dayanılarak bu madde konmuştur).

11)   Eğitimlere kayıt için gerekli formun siteden indirilmesi; kayıt ücretinin yatırılıp, dekontunun doldurulmuş kayıt formu ile e-posta ile ilgili kişilere gönderilmesi gereklidir.

12)   İstanbul’daki workshoplar (atölyeler) için minimum katılımcı sayısı BEŞ; Ankara ve İzmir’deki workshoplar için bu sayı SEKİZ’dir. Eğer bu sayıya ulaşılmazsa, o tarihteki kayıt yaptıranlar kendileriyle iletişime geçip, tarih seçimi yapılarak, ileri tarihteki bir workshopa veya eğitime kayıt edilirler. Workshoplar için maksimum katılımcı sayısı 15-18’dir. Diğer uzun ve birkaç modüllü veya profesyonel programlar için üst sınır 25-30 gibi sayıları bulabilir.